Domácnosť bez chémie
Keď máte doma niekoho s ekzémom alebo citlivou pokožkou, nestačí riešiť len krémy a masti. Rovnako dôležité je to, čím periete, umývate riad a upratujete. Bežné pracie gély a čističe obsahujú parfumáciu, optické zosvetľovače a syntetické tenzidy - látky, ktoré pokožku dráždia a môžu zhoršovať ekzém aj u ľudí, ktorí sa s prípravkom priamo nedostanú do kontaktu.
V tejto kolekcii nájdete prípravky, ktoré som vybrala práve preto, že u nás doma fungujú. Žiadne zbytočné vône, žiadne optické zosvetľovače, žiadna syntetika navyše.
Pranie pre citlivú pokožku
Pracie gély tvoria základ kolekcie, pretože bielizeň je v priamom kontakte s pokožkou celý deň (a celú noc). Ponúkame gély od dvoch značiek, ktoré sa v tomto ohľade osvedčili:
💙 Sonett Sensitive - bez parfumácie, bez farbív, bez enzýmov. Perú čisto a bielizeň nedráždia. K dispozícii na bielu aj farebnú bielizeň.
💙 Tierra Verde - české pracie gély z mydlových orechov. Variant bez parfumácie je vhodný pre alergikov aj bábätká. Na vlnu a funkčný textil majú špeciálny gél.
K praniu patria aj pomocníci na škvrny - žlčové mydlá od oboch značiek zvládnu väčšinu škvŕn bez agresívnej chémie.
Upratovanie bez dráždivej chémie
Čističe na kúpeľňu, WC, okná a riad - to sú prípravky, s ktorými prichádzate do kontaktu rukami, a ich výpary dýchate. Pre ekzematikov a alergikov je zásadné, aby neobsahovali chlór, syntetické parfumácie ani agresívne tenzidy.
💙 Sonett čističe - kúpeľňový čistič, gél na riad Sensitive, čistič na okná. Všetky bez syntetickej parfumácie.
💙 Tierra Verde čističe - WC čistič s rozmarínom, čistič kúpeľne s mätou. Prírodné silice namiesto umelých vôní.
💙 Klar prášok do umývačky riadu - bez fosfátov a parfumácie, vhodný aj na detský riad.
Sprchový filter a ďalší pomocníci
Pokiaľ bývate v oblasti s chlórovanou vodou, sprchový filter Aqua Aurea DIOS odstráni chlór z vody, ktorá vám tečie po pokožke. Pre mnoho ekzematikov je práve chlór vo vode jedným z hlavných dráždidiel.
V kolekcii nájdete aj non toxic utierky Perlan pre bábätká a testovacie prúžky na tvrdosť vody - pretože tvrdá voda je ďalší faktor, ktorý ekzém zhoršuje.
Celý sortiment staviame na jednoduchom princípe: čo nedráždi, to pomáha.
Na čo si dať pozor pri výbere?
Označenie "ekologický" alebo "bio" automaticky neznamená vhodný pre ekzematikov. Veľa ekologických prípravkov obsahuje éterické oleje a prírodné parfumácie, ktoré citlivú pokožku podráždia rovnako ako syntetika. Preto som do ponuky zaradila len produkty, pri ktorých som si overila, že neobsahujú zbytočné dráždivé zložky. Kľúčové je vždy kontrolovať: bez parfumácie, bez optických zosvetľovačov, bez enzýmov (u pracích gélov) a bez chlóru (u čističov).
Pokiaľ hľadáte konkrétnu značku, pozrite sa na kolekcie Sonett alebo Tierra Verde.
-
Aqua Aurea DIOS Sprchový filter na odstránenie chlóru z vody
Aqua Aurea DIOS Sprchový filter na odstránenie chlóru z vody
Cena po zľave 990,00 Kč Normálna cena 1.090,00 Kč -
Sonett Sensitive Prací gél pre citlivú pokožku a alergikov 2 l
Sonett Sensitive Prací gél pre citlivú pokožku a alergikov 2 l
Cena po zľave 279,00 Kč Normálna cena 329,00 Kč Jednotková cena 13,95 Kč/100 ml -
Perlan Non toxic obrúsky pre bábätká 21x24cm 200 ks
-
Sonett Sensitive Gél na riad pre citlivú pleť a alergikov
Sonett Sensitive Gél na riad pre citlivú pleť a alergikov
Cena po zľave 132,00 Kč Normálna cena 139,00 Kč Jednotková cena 13,20 Kč/100 ml -
Sonett Sensitive Prací gél na farebnú bielizeň pre citlivú pokožku a alergikov 1.5 l
Sonett Sensitive Prací gél na farebnú bielizeň pre citlivú pokožku a alergikov 1.5 l
Cena po zľave 229,00 Kč Normálna cena 259,00 Kč Jednotková cena 15,27 Kč/100 ml -
Klar Prášok do umývačky 1.375 kg
Klar Prášok do umývačky 1.375 kg
339,00 Kč Jednotková cena 251,11 Kč/kg -
Sonett Penové mydlo Sensitive
Sonett Penové mydlo Sensitive
95,00 Kč Jednotková cena 47,50 Kč/100 ml -
Sonett Penové mydlo pre deti s nechtíkom
Sonett Penové mydlo pre deti s nechtíkom
Cena po zľave 104,00 Kč Normálna cena 109,00 Kč Jednotková cena 52,00 Kč/100 ml -
Sonett Bublifuk pre deti 45 ml
Sonett Bublifuk pre deti 45 ml
69,00 Kč Jednotková cena 153,33 Kč/100 ml -
Sonett Čistič na okná, sklo a hladké povrchy 500 ml
Sonett Čistič na okná, sklo a hladké povrchy 500 ml
99,00 Kč Jednotková cena 19,80 Kč/100 ml -
-
Sonett Sprej na škvrny vhodný aj na vlnu a hodváb 100 ml
-
Sonett Tekuté žlčové mydlo na škvrny 300 ml
Sonett Tekuté žlčové mydlo na škvrny 300 ml
Cena po zľave 129,00 Kč Normálna cena 139,00 Kč Jednotková cena 43,00 Kč/100 ml -
-
Sonett Bieliaci prostriedok a odstraňovač škvŕn
Sonett Bieliaci prostriedok a odstraňovač škvŕn
129,00 Kč Jednotková cena 28,67 Kč/100 g -
Sonett Tablety do umývačky bez parfumácie
Sonett Tablety do umývačky bez parfumácie
219,00 Kč Jednotková cena 43,80 Kč/100 g -
-
Sonett Sensitive Tekuté mydlo na ruky pre citlivú pokožku
Sonett Sensitive Tekuté mydlo na ruky pre citlivú pokožku
179,00 Kč Jednotková cena 59,67 Kč/100 ml -
-
Sonett Tuhé mydlo na ruky 100 g
Sonett Tuhé mydlo na ruky 100 g
Cena po zľave 54,00 Kč Normálna cena 59,00 Kč -
Sonett Desinfekčný prostriedok
Sonett Desinfekčný prostriedok
229,00 Kč Jednotková cena 45,80 Kč/100 ml -
-
Sonett Regeneračná soľ do umývačky 2 kg
Sonett Regeneračná soľ do umývačky 2 kg
99,00 Kč Jednotková cena 4,95 Kč/100 g -
Sonett Univerzálny čistič s vôňou pomaranča a citrónovej trávy 500 ml
Sonett Univerzálny čistič s vôňou pomaranča a citrónovej trávy 500 ml
Cena po zľave 99,00 Kč Normálna cena 109,00 Kč Jednotková cena 198,00 Kč/l