Domácnosť bez chémie
Keď máte doma niekoho s ekzémom alebo citlivou pokožkou, nestačí riešiť len krémy a masti. Rovnako dôležité je to, čím periete, umývate riad a upratujete. Bežné pracie gély a čističe obsahujú parfumáciu, optické zosvetľovače a syntetické tenzidy - látky, ktoré pokožku dráždia a môžu zhoršovať ekzém aj u ľudí, ktorí sa s prípravkom priamo nedostanú do kontaktu.
V tejto kolekcii nájdete prípravky, ktoré som vybrala práve preto, že u nás doma fungujú. Žiadne zbytočné vône, žiadne optické zosvetľovače, žiadna syntetika navyše.
Pranie pre citlivú pokožku
Pracie gély tvoria základ kolekcie, pretože bielizeň je v priamom kontakte s pokožkou celý deň (a celú noc). Ponúkame gély od dvoch značiek, ktoré sa v tomto ohľade osvedčili:
💙 Sonett Sensitive - bez parfumácie, bez farbív, bez enzýmov. Perú čisto a bielizeň nedráždia. K dispozícii na bielu aj farebnú bielizeň.
💙 Tierra Verde - české pracie gély z mydlových orechov. Variant bez parfumácie je vhodný pre alergikov aj bábätká. Na vlnu a funkčný textil majú špeciálny gél.
K praniu patria aj pomocníci na škvrny - žlčové mydlá od oboch značiek zvládnu väčšinu škvŕn bez agresívnej chémie.
Upratovanie bez dráždivej chémie
Čističe na kúpeľňu, WC, okná a riad - to sú prípravky, s ktorými prichádzate do kontaktu rukami, a ich výpary dýchate. Pre ekzematikov a alergikov je zásadné, aby neobsahovali chlór, syntetické parfumácie ani agresívne tenzidy.
💙 Sonett čističe - kúpeľňový čistič, gél na riad Sensitive, čistič na okná. Všetky bez syntetickej parfumácie.
💙 Tierra Verde čističe - WC čistič s rozmarínom, čistič kúpeľne s mätou. Prírodné silice namiesto umelých vôní.
💙 Klar prášok do umývačky riadu - bez fosfátov a parfumácie, vhodný aj na detský riad.
Sprchový filter a ďalší pomocníci
Pokiaľ bývate v oblasti s chlórovanou vodou, sprchový filter Aqua Aurea DIOS odstráni chlór z vody, ktorá vám tečie po pokožke. Pre mnoho ekzematikov je práve chlór vo vode jedným z hlavných dráždidiel.
V kolekcii nájdete aj non toxic utierky Perlan pre bábätká a testovacie prúžky na tvrdosť vody - pretože tvrdá voda je ďalší faktor, ktorý ekzém zhoršuje.
Celý sortiment staviame na jednoduchom princípe: čo nedráždi, to pomáha.
Na čo si dať pozor pri výbere?
Označenie "ekologický" alebo "bio" automaticky neznamená vhodný pre ekzematikov. Veľa ekologických prípravkov obsahuje éterické oleje a prírodné parfumácie, ktoré citlivú pokožku podráždia rovnako ako syntetika. Preto som do ponuky zaradila len produkty, pri ktorých som si overila, že neobsahujú zbytočné dráždivé zložky. Kľúčové je vždy kontrolovať: bez parfumácie, bez optických zosvetľovačov, bez enzýmov (u pracích gélov) a bez chlóru (u čističov).
Pokiaľ hľadáte konkrétnu značku, pozrite sa na kolekcie Sonett alebo Tierra Verde.
-
Tierra Verde Máchadlo bielizne pre citlivú pokožku
Tierra Verde Máchadlo bielizne pre citlivú pokožku
Cena po zľave 64,00 Kč Normálna cena 85,00 Kč Jednotková cena 58,18 Kč/100 ml -
-
Tierra Verde Bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka PUER
Tierra Verde Bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka PUER
Cena po zľave 159,00 Kč Normálna cena 185,00 Kč Jednotková cena 159,00 Kč/kg -
-
Sonett Náplň do bublifuku pre deti 500 ml
Sonett Náplň do bublifuku pre deti 500 ml
209,00 Kč Jednotková cena 41,80 Kč/100 ml -
-
Sonett Leštidlo do umývačky 500 ml
Sonett Leštidlo do umývačky 500 ml
Cena po zľave 129,00 Kč Normálna cena 139,00 Kč Jednotková cena 25,80 Kč/100 ml -
Sonett WC čistič mäta a myrta 750 ml
Sonett WC čistič mäta a myrta 750 ml
Cena po zľave 99,00 Kč Normálna cena 109,00 Kč Jednotková cena 132,00 Kč/1000 ml -
Sonett Aviváž máchadlo 1l
Sonett Aviváž máchadlo 1l
Cena po zľave 149,00 Kč Normálna cena 159,00 Kč Jednotková cena 14,90 Kč/100 ml -
Tierra Verde Zmäkčovač vody na pranie
Tierra Verde Zmäkčovač vody na pranie
Cena po zľave 169,00 Kč Normálna cena 199,00 Kč -
Sonett Prací gél na bielu a farebnú bielizeň s vôňou levandule 2 l
Sonett Prací gél na bielu a farebnú bielizeň s vôňou levandule 2 l
319,00 Kč Jednotková cena 15,95 Kč/100 ml -
Tierra Verde Gél na riad pre citlivú pokožku
Tierra Verde Gél na riad pre citlivú pokožku
Cena po zľave 62,00 Kč Normálna cena 69,00 Kč Jednotková cena 62,00 Kč/100 ml -
Sonett Pomarančový intenzívny čistič na mastnotu 500 ml
Sonett Pomarančový intenzívny čistič na mastnotu 500 ml
Cena po zľave 109,00 Kč Normálna cena 139,00 Kč Jednotková cena 21,80 Kč/100 ml -
Sonett WC čistič céder a citronela 750 ml
Sonett WC čistič céder a citronela 750 ml
109,00 Kč Jednotková cena 14,53 Kč/100 ml -
Sonett Sensitive Univerzálny čistič na citlivú pokožku 500 ml
Sonett Sensitive Univerzálny čistič na citlivú pokožku 500 ml
Cena po zľave 119,00 Kč Normálna cena 129,00 Kč Jednotková cena 23,80 Kč/100 ml -
Tierra Verde Soda bikarbóna šetrný čistiaci prostriedok Bika
Tierra Verde Soda bikarbóna šetrný čistiaci prostriedok Bika
Cena po zľave 39,00 Kč Normálna cena 45,00 Kč -
Tierra Verde Prací prášok na bielu bielizeň bez parfumácie
Tierra Verde Prací prášok na bielu bielizeň bez parfumácie
69,00 Kč Jednotková cena 276,00 Kč/kg -
Sonett Prací prášok na bielu i farebnú bielizeň
Sonett Prací prášok na bielu i farebnú bielizeň
274,00 Kč Jednotková cena 22,83 Kč/100 g -
Sonett Čistiaci tekutý piesok 500 ml
Sonett Čistiaci tekutý piesok 500 ml
Cena po zľave 119,00 Kč Normálna cena 129,00 Kč Jednotková cena 23,80 Kč/100 ml -
Tierra Verde Dezinfekčný prostriedok na umývateľné povrchy 750 ml
Tierra Verde Dezinfekčný prostriedok na umývateľné povrchy 750 ml
Cena po zľave 199,00 Kč Normálna cena 219,00 Kč Jednotková cena 265,33 Kč/l -
Tierra Verde Prací gél na funkčný a športový textil bio eukalyptus
-
Natuty Gél Na Riad S Vôňou Citrónu
Natuty Gél Na Riad S Vôňou Citrónu
Cena po zľave 81,00 Kč Normálna cena 89,00 Kč Jednotková cena 8,10 Kč/100 g -
Sonett Sensitive Tekutý prostriedok na riad a univerzálny čistič 500 ml
Sonett Sensitive Tekutý prostriedok na riad a univerzálny čistič 500 ml
Cena po zľave 124,00 Kč Normálna cena 129,00 Kč Jednotková cena 24,80 Kč/100 ml -
Sonett Tekuté mydlo na ruky s vôňou levandule 300 ml
Sonett Tekuté mydlo na ruky s vôňou levandule 300 ml
Cena po zľave 164,00 Kč Normálna cena 179,00 Kč Jednotková cena 54,67 Kč/100 ml