Domácnosť bez chémie
Keď máte doma niekoho s ekzémom alebo citlivou pokožkou, nestačí riešiť len krémy a masti. Rovnako dôležité je to, čím periete, umývate riad a upratujete. Bežné pracie gély a čističe obsahujú parfumáciu, optické zosvetľovače a syntetické tenzidy - látky, ktoré pokožku dráždia a môžu zhoršovať ekzém aj u ľudí, ktorí sa s prípravkom priamo nedostanú do kontaktu.
V tejto kolekcii nájdete prípravky, ktoré som vybrala práve preto, že u nás doma fungujú. Žiadne zbytočné vône, žiadne optické zosvetľovače, žiadna syntetika navyše.
Pranie pre citlivú pokožku
Pracie gély tvoria základ kolekcie, pretože bielizeň je v priamom kontakte s pokožkou celý deň (a celú noc). Ponúkame gély od dvoch značiek, ktoré sa v tomto ohľade osvedčili:
💙 Sonett Sensitive - bez parfumácie, bez farbív, bez enzýmov. Perú čisto a bielizeň nedráždia. K dispozícii na bielu aj farebnú bielizeň.
💙 Tierra Verde - české pracie gély z mydlových orechov. Variant bez parfumácie je vhodný pre alergikov aj bábätká. Na vlnu a funkčný textil majú špeciálny gél.
K praniu patria aj pomocníci na škvrny - žlčové mydlá od oboch značiek zvládnu väčšinu škvŕn bez agresívnej chémie.
Upratovanie bez dráždivej chémie
Čističe na kúpeľňu, WC, okná a riad - to sú prípravky, s ktorými prichádzate do kontaktu rukami, a ich výpary dýchate. Pre ekzematikov a alergikov je zásadné, aby neobsahovali chlór, syntetické parfumácie ani agresívne tenzidy.
💙 Sonett čističe - kúpeľňový čistič, gél na riad Sensitive, čistič na okná. Všetky bez syntetickej parfumácie.
💙 Tierra Verde čističe - WC čistič s rozmarínom, čistič kúpeľne s mätou. Prírodné silice namiesto umelých vôní.
💙 Klar prášok do umývačky riadu - bez fosfátov a parfumácie, vhodný aj na detský riad.
Sprchový filter a ďalší pomocníci
Pokiaľ bývate v oblasti s chlórovanou vodou, sprchový filter Aqua Aurea DIOS odstráni chlór z vody, ktorá vám tečie po pokožke. Pre mnoho ekzematikov je práve chlór vo vode jedným z hlavných dráždidiel.
V kolekcii nájdete aj non toxic utierky Perlan pre bábätká a testovacie prúžky na tvrdosť vody - pretože tvrdá voda je ďalší faktor, ktorý ekzém zhoršuje.
Celý sortiment staviame na jednoduchom princípe: čo nedráždi, to pomáha.
Na čo si dať pozor pri výbere?
Označenie "ekologický" alebo "bio" automaticky neznamená vhodný pre ekzematikov. Veľa ekologických prípravkov obsahuje éterické oleje a prírodné parfumácie, ktoré citlivú pokožku podráždia rovnako ako syntetika. Preto som do ponuky zaradila len produkty, pri ktorých som si overila, že neobsahujú zbytočné dráždivé zložky. Kľúčové je vždy kontrolovať: bez parfumácie, bez optických zosvetľovačov, bez enzýmov (u pracích gélov) a bez chlóru (u čističov).
Pokiaľ hľadáte konkrétnu značku, pozrite sa na kolekcie Sonett alebo Tierra Verde.
-
Tierra Verde Mydlové orechy na pranie
Tierra Verde Mydlové orechy na pranie
Cena po zľave 329,00 Kč Normálna cena 359,00 Kč Jednotková cena 658,00 Kč/kg -
-
Sonett Gél na riad nechtík 1 l
Sonett Gél na riad nechtík 1 l
154,00 Kč Jednotková cena 15,40 Kč/100 ml -
Tierra Verde Tablety do umývačky riadu bez parfumácie
-
Sonett Podlahový čistič so včelím voskom 500 ml
Sonett Podlahový čistič so včelím voskom 500 ml
Cena po zľave 329,00 Kč Normálna cena 349,00 Kč Jednotková cena 65,80 Kč/100 ml -
-
-
Tierra Verde Gél na riad citrón BIO
Tierra Verde Gél na riad citrón BIO
89,00 Kč Jednotková cena 17,80 Kč/100 ml -
Tierra Verde Biologický čistič odpadov 500 g
Tierra Verde Biologický čistič odpadov 500 g
379,00 Kč Jednotková cena 75,80 Kč/100 g -
Tierra Verde Odstraňovač vodného kameňa (kyselina citrónová)
Tierra Verde Odstraňovač vodného kameňa (kyselina citrónová)
Cena po zľave 74,00 Kč Normálna cena 79,00 Kč -
Sonett Prášok do umývačky 1.5 kg
Sonett Prášok do umývačky 1.5 kg
269,00 Kč Jednotková cena 179,33 Kč/kg -
Sonett Sensitive Prášok na pranie farebnej bielizne pre citlivú pokožku a alergikov 1.2kg
Sonett Sensitive Prášok na pranie farebnej bielizne pre citlivú pokožku a alergikov 1.2kg
Cena po zľave 319,00 Kč Normálna cena 329,00 Kč Jednotková cena 26,58 Kč/100 g -
-
Natuty Prací prášok na svetlé a biele prádlo 1 kg
Natuty Prací prášok na svetlé a biele prádlo 1 kg
389,00 Kč Jednotková cena 389,00 Kč/kg -
-
Tierra Verde Tekuté mydlo na ruky BIO levanduľa
Tierra Verde Tekuté mydlo na ruky BIO levanduľa
75,00 Kč Jednotková cena 75,00 Kč/100 ml -
Natuty Kúpeľňový čistič citrón 500 ml
Natuty Kúpeľňový čistič citrón 500 ml
109,00 Kč Jednotková cena 218,00 Kč/l -
-
Sonett Sensitive Prací gél na farebnú bielizeň pre citlivú pokožku a alergikov 120ml
Sonett Sensitive Prací gél na farebnú bielizeň pre citlivú pokožku a alergikov 120ml
Cena po zľave 49,00 Kč Normálna cena 59,00 Kč Jednotková cena 3,27 Kč/100 ml -
-
Natuty Tekutý prací prostriedok na látkové plienky 1 l
Natuty Tekutý prací prostriedok na látkové plienky 1 l
Cena po zľave 224,00 Kč Normálna cena 249,00 Kč Jednotková cena 224,00 Kč/l -
Sonett Sensitive Olivový prací gél na vlnu a hodváb pre citlivú pokožku 120 ml
Sonett Sensitive Olivový prací gél na vlnu a hodváb pre citlivú pokožku 120 ml
39,00 Kč Jednotková cena 3,90 Kč/100 ml -
Tierra Verde Gél do umývačky z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou
Tierra Verde Gél do umývačky z mydlových orechov s BIO pomarančovou silicou
179,00 Kč Jednotková cena 17,90 Kč/100 ml -
Tierra Verde Gél na riad sladká mäta BIO
Tierra Verde Gél na riad sladká mäta BIO
69,00 Kč Jednotková cena 69,00 Kč/100 ml