Pre deti
Pre deti – prírodná starostlivosť pri detskom ekzéme a citlivej pokožke
Kolekcia Pre deti obsahuje produkty, ktoré sme vybrali s ohľadom na to najdôležitejšie – bezpečnosť, šetrnosť a jednoduché zloženie. Ako mama dvoch chlapcov s ekzémom viem, aké ťažké je nájsť starostlivosť, ktorej môžete veriť. Každý produkt v tejto kolekcii som buď osobne vyskúšala, alebo preverila jeho zloženie do posledného riadku na etikete.
Prečo deti s ekzémom potrebujú špeciálnu starostlivosť?
Detská pokožka je tenšia a zraniteľnejšia než pokožka dospelých. U detí s atopickým ekzémom je navyše kožná bariéra oslabená, takže pokožka rýchlejšie stráca vlhkosť a ľahšie reaguje na vonkajšie podnety. Bežná detská kozmetika z drogérie často obsahuje parfumáciu, alkohol alebo syntetické konzervanty, ktoré môžu stav zhoršiť.
Preto sme do kolekcie vybrali produkty, ktoré sú bez umelých vôní, parabénov a dráždivých látok. Väčšina z nich je vhodná už od dojčenského veku, u niektorých (najmä s esenciálnymi olejmi) odporúčame kontrolu vekovej hranice v popise produktu.
Čo v kolekcii Pre deti nájdete?
- 💙 zinkové masti – Medarek Zinková masť s propolisom pre lokálnu starostlivosť o podráždené miesta
- 💙 tymianové masti – Medarek Kurčiatko a Zajačik pre starostlivosť o pokožku a dýchacie cesty
- 💙 detské balzamy – Medarek Budulínek ovsený balzam a Propolisová masť
- 💙 kúpeľové produkty – Medarek Kopčeky do vane s tymianom pre príjemný kúpeľ
- 💙 výživové doplnky pre deti – Trime Detské Omega 3 + D3/K2, NAHS Elderberry kvapky z čiernej bazy
- 💙 nosový sprej – Quinton pre deti s morskou vodou
- 💙 repelent – Incognito prírodný repelent bez DEET, vhodný pre citlivú detskú pokožku
Ako vybrať správnu starostlivosť pre dieťa s ekzémom?
Základom je pravidelná hydratácia – emoliens (krém alebo maslo) nanášajte minimálne dvakrát denne a vždy po kúpeli. Pre dojčatá a batoľatá odporúčame voliť prípravky s čo najjednoduchším zložením – ideálne bez esenciálnych olejov a bez parfumácie.
Na konkrétne podráždené miesta sa hodí zinková masť – vytvorí ochrannú vrstvu a pomáha pokožke v pokoji sa zotaviť. Tymianové masti Medarek sú obľúbené medzi rodičmi najmä v období prechladnutia, kedy sa ekzém u detí často zhoršuje.
Pre koho je kolekcia Pre deti určená?
Kolekcia je určená rodičom detí s ekzémom, atopickou dermatitídou alebo všeobecne citlivou pokožkou. Nájdete tu starostlivosť pre deti od dojčenského veku, ale aj výživové doplnky a podporné produkty pre staršie deti.
Ak hľadáte emočnú starostlivosť špeciálne pre najmenších, pozrite sa na Odylique Baby Repair. Ďalšie krémy a gély vhodné aj pre deti nájdete v našej kolekcii krémov a gélov.
-
Medarek Tymianová masť Kurčiatko pre deti od 3 mesiacov
Medarek Tymianová masť Kurčiatko pre deti od 3 mesiacov
271,00 Kč Jednotková cena 903,33 Kč/100 ml -
Medarek Tymianová masť Zajačik pre deti 3 až 12 rokov
-
Quinton Nosný Sprej Pre Deti 100 ml
Quinton Nosný Sprej Pre Deti 100 ml
Cena po zľave 319,00 Kč Normálna cena 349,00 Kč Jednotková cena 319,00 Kč/100 ml -
Serafin Detský sirup 200 ml
Serafin Detský sirup 200 ml
Cena po zľave 289,00 Kč Normálna cena 329,00 Kč Jednotková cena 144,50 Kč/100 ml -
-
Medarek Zinková masť s propolisom
Medarek Zinková masť s propolisom
Cena po zľave 148,00 Kč Normálna cena 156,00 Kč Jednotková cena 493,33 Kč/100 ml -
NAHS Elderberry kvapky z bazy čiernej pre deti od 1 roku 60 ml
NAHS Elderberry kvapky z bazy čiernej pre deti od 1 roku 60 ml
Cena po zľave 759,00 Kč Normálna cena 819,00 Kč Jednotková cena 1.265,00 Kč/100 ml -
-
Medarek Propolisová masť s bio bambuckým maslom
-
Incognito Prírodný repelent v spreji
Incognito Prírodný repelent v spreji
Cena po zľave 149,00 Kč Normálna cena 180,00 Kč Jednotková cena 298,00 Kč/100 ml -
Trime Detské Omega 3 + vitamín D3 a K2 v kvapkách 31 ml
Trime Detské Omega 3 + vitamín D3 a K2 v kvapkách 31 ml
899,00 Kč Jednotková cena 2.900,00 Kč/100 ml -
-
-
-
MycoMedica MycoGummies na podporu imunity 150g
-
-
MycoMedica MycoGlukan sirup - imunita 200ml
MycoMedica MycoGlukan sirup - imunita 200ml
199,00 Kč Jednotková cena 99,50 Kč/100 ml -
-
-
-
MycoMedica Liščí sirup - pokožka 200 ml
MycoMedica Liščí sirup - pokožka 200 ml
199,00 Kč Jednotková cena 99,50 Kč/100 ml -
-
Viridian probiotiká Synerbio Lactobacillus Rhamnosus GG 30 kapsúl
-
MycoMedica Sobí sirup - nosové dutiny 200 ml
MycoMedica Sobí sirup - nosové dutiny 200 ml
199,00 Kč Jednotková cena 99,50 Kč/100 ml