Domácnost bez chemie
Když máte doma někoho s ekzémem nebo citlivou pokožkou, nestačí řešit jen krémy a masti. Stejně důležité je to, čím perete, myjete nádobí a uklízíte. Běžné prací gely a čističe obsahují parfemaci, optické zjasňovače a syntetické tenzidy - látky, které pokožku dráždí a mohou zhoršovat ekzém i u lidí, kteří se s přípravkem přímo nedostanou do kontaktu.
V téhle kolekci najdete přípravky, které jsem vybrala právě proto, že u nás doma fungují. Žádné zbytečné vůně, žádné optické zjasňovače, žádná syntetika navíc.
Praní pro citlivou pokožku
Prací gely tvoří základ kolekce, protože prádlo je v přímém kontaktu s pokožkou celý den (a celou noc). Nabízíme gely od dvou značek, které se v tomhle ohledu osvědčily:
💙 Sonett Sensitive - bez parfemace, bez barviv, bez enzymů. Perou čistě a prádlo nedráždí. K dispozici na bílé i barevné prádlo.
💙 Tierra Verde - české prací gely z mýdlových ořechů. Varianta bez parfemace je vhodná pro alergiky i miminka. Na vlnu a funkční textil mají speciální gel.
K praní patří i pomocníci na skvrny - žlučová mýdla od obou značek zvládnou většinu skvrn bez agresivní chemie.
Úklid bez dráždivé chemie
Čističe na koupelnu, WC, okna a nádobí - to jsou přípravky, se kterými přicházíte do kontaktu rukama, a jejich výpary dýcháte. Pro ekzematiky a alergiky je zásadní, aby neobsahovaly chlor, syntetické parfemace ani agresivní tenzidy.
💙 Sonett čističe - koupelnový čistič, gel na nádobí Sensitive, čistič na okna. Všechny bez syntetické parfemace.
💙 Tierra Verde čističe - WC čistič s rozmarýnem, čistič koupelny s mátou. Přírodní silice místo umělých vůní.
💙 Klar prášek do myčky - bez fosfátů a parfemace, vhodný i na dětské nádobí.
Sprchový filtr a další pomocníci
Pokud bydlíte v oblasti s chlorovanou vodou, sprchový filtr Aqua Aurea DIOS odstraní chlór z vody, která vám teče po pokožce. Pro řadu ekzematiků je právě chlor ve vodě jedním z hlavních dráždidel.
V kolekci najdete i non toxic ubrousky Perlan pro miminka a testovací proužky na tvrdost vody - protože tvrdá voda je další faktor, který ekzém zhoršuje.
Celý sortiment stavíme na jednoduchém principu: co nedráždí, to pomáhá.
Na co si dát pozor při výběru?
Označení "ekologický" nebo "bio" automaticky neznamená vhodný pro ekzematiky. Spousta ekologických přípravků obsahuje éterické oleje a přírodní parfemace, které citlivou pokožku podráždí stejně jako syntetika. Proto jsem do nabídky zařadila jen produkty, kde jsem si ověřila, že neobsahují zbytečné dráždivé složky. Klíčové je vždy kontrolovat: bez parfemace, bez optických zjasňovačů, bez enzymů (u pracích gelů) a bez chloru (u čističů).
Pokud hledáte konkrétní značku, podívejte se na kolekce Sonett nebo Tierra Verde.
-
Sprchový filtr DIOS na chlor Aqua Aurea
Sprchový filtr DIOS na chlor Aqua Aurea
Výprodejová cena 990,00 Kč Běžná cena 1.090,00 Kč -
Sonett Sensitive Prací gel pro citlivou pokožku a alergiky 2 l
Sonett Sensitive Prací gel pro citlivou pokožku a alergiky 2 l
Výprodejová cena 279,00 Kč Běžná cena 329,00 Kč Jednotková cena 13,95 Kč/100ml -
Perlan Non toxic ubrousky pro miminka 21x24cm 200 ks
-
Sonett Sensitive Gel na nádobí pro citlivou pleť a alergiky
Sonett Sensitive Gel na nádobí pro citlivou pleť a alergiky
Výprodejová cena 132,00 Kč Běžná cena 139,00 Kč Jednotková cena 13,20 Kč/100ml -
Sonett Sensitive Prací gel na barevné prádlo pro citlivou pokožku a alergiky 1.5 l
Sonett Sensitive Prací gel na barevné prádlo pro citlivou pokožku a alergiky 1.5 l
Výprodejová cena 229,00 Kč Běžná cena 259,00 Kč Jednotková cena 15,27 Kč/100ml -
-
-
Sonett Pěnové mýdlo pro děti s měsíčkem
Sonett Pěnové mýdlo pro děti s měsíčkem
Výprodejová cena 104,00 Kč Běžná cena 109,00 Kč Jednotková cena 52,00 Kč/100ml -
Sonett Bublifuk pro děti 45 ml
Sonett Bublifuk pro děti 45 ml
69,00 Kč Jednotková cena 153,33 Kč/100ml -
Sonett Čistič na okna, sklo a hladké povrchy 500 ml
Sonett Čistič na okna, sklo a hladké povrchy 500 ml
99,00 Kč Jednotková cena 19,80 Kč/100ml -
-
Sonett Sprej na skvrny vhodný i na vlnu a hedvábí 100 ml
-
Sonett Tekuté žlučové mýdlo na skvrny
Sonett Tekuté žlučové mýdlo na skvrny
Výprodejová cena 129,00 Kč Běžná cena 139,00 Kč Jednotková cena 43,00 Kč/100ml -
-
Sonett Bělící prostředek a odstraňovač skvrn
Sonett Bělící prostředek a odstraňovač skvrn
129,00 Kč Jednotková cena 28,67 Kč/100g -
Sonett Tablety do myčky bez parfemace
Sonett Tablety do myčky bez parfemace
219,00 Kč Jednotková cena 43,80 Kč/100g -
-
Sonett Sensitive Tekuté mýdlo na ruce pro citlivou pokožku
Sonett Sensitive Tekuté mýdlo na ruce pro citlivou pokožku
179,00 Kč Jednotková cena 59,67 Kč/100ml -
-
Sonett Tuhé mýdlo na ruce 100 g
Sonett Tuhé mýdlo na ruce 100 g
Výprodejová cena 54,00 Kč Běžná cena 59,00 Kč -
Sonett Desinfekční prostředek
Sonett Desinfekční prostředek
229,00 Kč Jednotková cena 45,80 Kč/100ml -
-
Sonett Regenerační sůl do myčky 2 kg
Sonett Regenerační sůl do myčky 2 kg
99,00 Kč Jednotková cena 4,95 Kč/100g -
Sonett Univerzální čistič s vůní pomeranče a citronové trávy 500 ml
Sonett Univerzální čistič s vůní pomeranče a citronové trávy 500 ml
Výprodejová cena 99,00 Kč Běžná cena 109,00 Kč Jednotková cena 198,00 Kč/l