Domácnost bez chemie
Když máte doma někoho s ekzémem nebo citlivou pokožkou, nestačí řešit jen krémy a masti. Stejně důležité je to, čím perete, myjete nádobí a uklízíte. Běžné prací gely a čističe obsahují parfemaci, optické zjasňovače a syntetické tenzidy - látky, které pokožku dráždí a mohou zhoršovat ekzém i u lidí, kteří se s přípravkem přímo nedostanou do kontaktu.
V téhle kolekci najdete přípravky, které jsem vybrala právě proto, že u nás doma fungují. Žádné zbytečné vůně, žádné optické zjasňovače, žádná syntetika navíc.
Praní pro citlivou pokožku
Prací gely tvoří základ kolekce, protože prádlo je v přímém kontaktu s pokožkou celý den (a celou noc). Nabízíme gely od dvou značek, které se v tomhle ohledu osvědčily:
💙 Sonett Sensitive - bez parfemace, bez barviv, bez enzymů. Perou čistě a prádlo nedráždí. K dispozici na bílé i barevné prádlo.
💙 Tierra Verde - české prací gely z mýdlových ořechů. Varianta bez parfemace je vhodná pro alergiky i miminka. Na vlnu a funkční textil mají speciální gel.
K praní patří i pomocníci na skvrny - žlučová mýdla od obou značek zvládnou většinu skvrn bez agresivní chemie.
Úklid bez dráždivé chemie
Čističe na koupelnu, WC, okna a nádobí - to jsou přípravky, se kterými přicházíte do kontaktu rukama, a jejich výpary dýcháte. Pro ekzematiky a alergiky je zásadní, aby neobsahovaly chlor, syntetické parfemace ani agresivní tenzidy.
💙 Sonett čističe - koupelnový čistič, gel na nádobí Sensitive, čistič na okna. Všechny bez syntetické parfemace.
💙 Tierra Verde čističe - WC čistič s rozmarýnem, čistič koupelny s mátou. Přírodní silice místo umělých vůní.
💙 Klar prášek do myčky - bez fosfátů a parfemace, vhodný i na dětské nádobí.
Sprchový filtr a další pomocníci
Pokud bydlíte v oblasti s chlorovanou vodou, sprchový filtr Aqua Aurea DIOS odstraní chlór z vody, která vám teče po pokožce. Pro řadu ekzematiků je právě chlor ve vodě jedním z hlavních dráždidel.
V kolekci najdete i non toxic ubrousky Perlan pro miminka a testovací proužky na tvrdost vody - protože tvrdá voda je další faktor, který ekzém zhoršuje.
Celý sortiment stavíme na jednoduchém principu: co nedráždí, to pomáhá.
Na co si dát pozor při výběru?
Označení "ekologický" nebo "bio" automaticky neznamená vhodný pro ekzematiky. Spousta ekologických přípravků obsahuje éterické oleje a přírodní parfemace, které citlivou pokožku podráždí stejně jako syntetika. Proto jsem do nabídky zařadila jen produkty, kde jsem si ověřila, že neobsahují zbytečné dráždivé složky. Klíčové je vždy kontrolovat: bez parfemace, bez optických zjasňovačů, bez enzymů (u pracích gelů) a bez chloru (u čističů).
Pokud hledáte konkrétní značku, podívejte se na kolekce Sonett nebo Tierra Verde.
-
Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku
Tierra Verde Máchadlo prádla pro citlivou pokožku
Výprodejová cena 64,00 Kč Běžná cena 85,00 Kč Jednotková cena 58,18 Kč/100ml -
-
Tierra Verde Bělící prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku PUER
Tierra Verde Bělící prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku PUER
Výprodejová cena 159,00 Kč Běžná cena 185,00 Kč Jednotková cena 159,00 Kč/kg -
-
Sonett Náplň do bublifuku pro děti 500 ml
Sonett Náplň do bublifuku pro děti 500 ml
209,00 Kč Jednotková cena 41,80 Kč/100ml -
-
Sonett Leštidlo do myčky 500 ml
Sonett Leštidlo do myčky 500 ml
Výprodejová cena 129,00 Kč Běžná cena 139,00 Kč Jednotková cena 25,80 Kč/100ml -
Sonett WC čistič máta a myrta 750 ml
Sonett WC čistič máta a myrta 750 ml
Výprodejová cena 99,00 Kč Běžná cena 109,00 Kč Jednotková cena 132,00 Kč/1000ml -
Sonett Aviváž máchadlo 1l
Sonett Aviváž máchadlo 1l
Výprodejová cena 149,00 Kč Běžná cena 159,00 Kč Jednotková cena 14,90 Kč/100ml -
Tierra Verde Změkčovač vody na praní
Tierra Verde Změkčovač vody na praní
Výprodejová cena 169,00 Kč Běžná cena 199,00 Kč -
Sonett Prací gel na bílé a barevné prádlo s vůní levandule 2 l
Sonett Prací gel na bílé a barevné prádlo s vůní levandule 2 l
319,00 Kč Jednotková cena 15,95 Kč/100ml -
Tierra Verde Gel na nádobí pro citlivou pokožku
Tierra Verde Gel na nádobí pro citlivou pokožku
Výprodejová cena 62,00 Kč Běžná cena 69,00 Kč Jednotková cena 62,00 Kč/100ml -
Sonett Pomerančový intenzivní čistič na mastnotu
Sonett Pomerančový intenzivní čistič na mastnotu
Výprodejová cena 109,00 Kč Běžná cena 139,00 Kč Jednotková cena 21,80 Kč/100ml -
Sonett WC čistič cedr a citronela 750 ml
Sonett WC čistič cedr a citronela 750 ml
109,00 Kč Jednotková cena 14,53 Kč/100ml -
Sonett Sensitive Univerzální čistič pro citlivou pokožku 500 ml
Sonett Sensitive Univerzální čistič pro citlivou pokožku 500 ml
Výprodejová cena 119,00 Kč Běžná cena 129,00 Kč Jednotková cena 23,80 Kč/100ml -
Tierra Verde Soda bikarbona šetrný čistící prostředek Bika
Tierra Verde Soda bikarbona šetrný čistící prostředek Bika
Výprodejová cena 39,00 Kč Běžná cena 45,00 Kč -
Tierra Verde Prací prášek na bílé prádlo bez parfemace
Tierra Verde Prací prášek na bílé prádlo bez parfemace
69,00 Kč Jednotková cena 276,00 Kč/kg -
Sonett Prací prášek na bílé i barevné prádlo
Sonett Prací prášek na bílé i barevné prádlo
274,00 Kč Jednotková cena 22,83 Kč/100g -
Sonett Čistící tekutý písek 500 ml
Sonett Čistící tekutý písek 500 ml
Výprodejová cena 119,00 Kč Běžná cena 129,00 Kč Jednotková cena 23,80 Kč/100ml -
Tierra Verde Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy 750 ml
Tierra Verde Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy 750 ml
Výprodejová cena 199,00 Kč Běžná cena 219,00 Kč Jednotková cena 265,33 Kč/l -
Tierra Verde Prací gel na funkční a sportovní textil bio eukalyptus
-
Natuty Gel Na Nádobí S Vůní Citrónu
Natuty Gel Na Nádobí S Vůní Citrónu
Výprodejová cena 81,00 Kč Běžná cena 89,00 Kč Jednotková cena 8,10 Kč/100g -
Sonett Sensitive Tekutý prostředek na nádobí a univerzální čistič 500 ml
Sonett Sensitive Tekutý prostředek na nádobí a univerzální čistič 500 ml
Výprodejová cena 124,00 Kč Běžná cena 129,00 Kč Jednotková cena 24,80 Kč/100ml -
Sonett Tekuté mýdlo na ruce s vůní levandule 300 ml
Sonett Tekuté mýdlo na ruce s vůní levandule 300 ml
Výprodejová cena 164,00 Kč Běžná cena 179,00 Kč Jednotková cena 54,67 Kč/100ml