Domácnost bez chemie
Když máte doma někoho s ekzémem nebo citlivou pokožkou, nestačí řešit jen krémy a masti. Stejně důležité je to, čím perete, myjete nádobí a uklízíte. Běžné prací gely a čističe obsahují parfemaci, optické zjasňovače a syntetické tenzidy - látky, které pokožku dráždí a mohou zhoršovat ekzém i u lidí, kteří se s přípravkem přímo nedostanou do kontaktu.
V téhle kolekci najdete přípravky, které jsem vybrala právě proto, že u nás doma fungují. Žádné zbytečné vůně, žádné optické zjasňovače, žádná syntetika navíc.
Praní pro citlivou pokožku
Prací gely tvoří základ kolekce, protože prádlo je v přímém kontaktu s pokožkou celý den (a celou noc). Nabízíme gely od dvou značek, které se v tomhle ohledu osvědčily:
💙 Sonett Sensitive - bez parfemace, bez barviv, bez enzymů. Perou čistě a prádlo nedráždí. K dispozici na bílé i barevné prádlo.
💙 Tierra Verde - české prací gely z mýdlových ořechů. Varianta bez parfemace je vhodná pro alergiky i miminka. Na vlnu a funkční textil mají speciální gel.
K praní patří i pomocníci na skvrny - žlučová mýdla od obou značek zvládnou většinu skvrn bez agresivní chemie.
Úklid bez dráždivé chemie
Čističe na koupelnu, WC, okna a nádobí - to jsou přípravky, se kterými přicházíte do kontaktu rukama, a jejich výpary dýcháte. Pro ekzematiky a alergiky je zásadní, aby neobsahovaly chlor, syntetické parfemace ani agresivní tenzidy.
💙 Sonett čističe - koupelnový čistič, gel na nádobí Sensitive, čistič na okna. Všechny bez syntetické parfemace.
💙 Tierra Verde čističe - WC čistič s rozmarýnem, čistič koupelny s mátou. Přírodní silice místo umělých vůní.
💙 Klar prášek do myčky - bez fosfátů a parfemace, vhodný i na dětské nádobí.
Sprchový filtr a další pomocníci
Pokud bydlíte v oblasti s chlorovanou vodou, sprchový filtr Aqua Aurea DIOS odstraní chlór z vody, která vám teče po pokožce. Pro řadu ekzematiků je právě chlor ve vodě jedním z hlavních dráždidel.
V kolekci najdete i non toxic ubrousky Perlan pro miminka a testovací proužky na tvrdost vody - protože tvrdá voda je další faktor, který ekzém zhoršuje.
Celý sortiment stavíme na jednoduchém principu: co nedráždí, to pomáhá.
Na co si dát pozor při výběru?
Označení "ekologický" nebo "bio" automaticky neznamená vhodný pro ekzematiky. Spousta ekologických přípravků obsahuje éterické oleje a přírodní parfemace, které citlivou pokožku podráždí stejně jako syntetika. Proto jsem do nabídky zařadila jen produkty, kde jsem si ověřila, že neobsahují zbytečné dráždivé složky. Klíčové je vždy kontrolovat: bez parfemace, bez optických zjasňovačů, bez enzymů (u pracích gelů) a bez chloru (u čističů).
Pokud hledáte konkrétní značku, podívejte se na kolekce Sonett nebo Tierra Verde.
-
Tierra Verde Mýdlové ořechy na praní
Tierra Verde Mýdlové ořechy na praní
Výprodejová cena 329,00 Kč Běžná cena 359,00 Kč Jednotková cena 658,00 Kč/kg -
-
Sonett Gel na nádobí měsíček 1 l
Sonett Gel na nádobí měsíček 1 l
154,00 Kč Jednotková cena 15,40 Kč/100ml -
Tierra Verde Tablety do myčky na nádobí bez parfemace
-
Sonett Podlahový čistič se včelím voskem 500 ml
Sonett Podlahový čistič se včelím voskem 500 ml
Výprodejová cena 329,00 Kč Běžná cena 349,00 Kč Jednotková cena 65,80 Kč/100ml -
-
-
Tierra Verde Gel na nádobí citrón BIO
Tierra Verde Gel na nádobí citrón BIO
89,00 Kč Jednotková cena 17,80 Kč/100ml -
Tierra Verde Biologický čistič odpadů 500 g
Tierra Verde Biologický čistič odpadů 500 g
379,00 Kč Jednotková cena 75,80 Kč/100g -
Tierra Verde Odstraňovač vodního kamene (kyselina citronová)
Tierra Verde Odstraňovač vodního kamene (kyselina citronová)
Výprodejová cena 74,00 Kč Běžná cena 79,00 Kč -
-
Sonett Sensitive Prášek na praní barevného prádla pro citlivou pokožku a alergiky 1.2kg
Sonett Sensitive Prášek na praní barevného prádla pro citlivou pokožku a alergiky 1.2kg
Výprodejová cena 319,00 Kč Běžná cena 329,00 Kč Jednotková cena 26,58 Kč/100g -
-
Natuty Prací prášek na světlé a bílé prádlo 1 kg
Natuty Prací prášek na světlé a bílé prádlo 1 kg
389,00 Kč Jednotková cena 389,00 Kč/kg -
-
Tierra Verde Tekuté mýdlo na ruce BIO levandule
Tierra Verde Tekuté mýdlo na ruce BIO levandule
75,00 Kč Jednotková cena 75,00 Kč/100ml -
Natuty Koupelnový čistič citrón 500 ml
Natuty Koupelnový čistič citrón 500 ml
109,00 Kč Jednotková cena 218,00 Kč/l -
-
Sonett Sensitive Prací gel na barevné prádlo pro citlivou pokožku a alergiky 120ml
Sonett Sensitive Prací gel na barevné prádlo pro citlivou pokožku a alergiky 120ml
Výprodejová cena 49,00 Kč Běžná cena 59,00 Kč Jednotková cena 3,27 Kč/100ml -
-
Natuty Tekutý prací prostředek na látkové pleny 1 l
Natuty Tekutý prací prostředek na látkové pleny 1 l
Výprodejová cena 224,00 Kč Běžná cena 249,00 Kč Jednotková cena 224,00 Kč/l -
Sonett Olivový prací gel na vlnu a hedvábí 120 ml
Sonett Olivový prací gel na vlnu a hedvábí 120 ml
39,00 Kč Jednotková cena 3,90 Kč/100ml -
Tierra Verde Gel do myčky z mýdlových ořechů s BIO pomerančovou silicí
Tierra Verde Gel do myčky z mýdlových ořechů s BIO pomerančovou silicí
179,00 Kč Jednotková cena 17,90 Kč/100ml -
Tierra Verde Gel na nádobí sladká máta BIO
Tierra Verde Gel na nádobí sladká máta BIO
69,00 Kč Jednotková cena 69,00 Kč/100ml